Nízkonákladové aerolinie Wizz air začnou na lince Katovice – Londýn, testovat nové opatření týkající se palubních zavazadel. Maximální rozměry palubního zavazadla na této lince od 1.8.2012 bude 42x32x25 cm a to místo nynějších 55x40x20 cm, více viz tisková zpráva:

Wizz Air vylepšuje zážitky na palubě

TESTOVÁNA NOVÁ POLITIKA PALUBNÍCH ZAVAZADEL K ZLEPŠENÍ ČASOVÉ EFEKTIVITY A ZÁKAZNICKÝCH ZÁŽITKŮ

Wizz Air, největší nízkonákladová letecká společnost ve střední a východní Evropě, dnes oznámil, že začne testovat novou politiku palubních zavazadel od 1. srpna 2012. Test, který poběží od příštího měsíce na všech letech z letiště Londýn Luton do Katovic (a zpět), reaguje na vzrůstající problém u provozu na krátké vzdálenosti, kdy omezený prostor na palubě letadla snižuje pohodlí a komfort při nastupování, když je do kabiny přineseno příliš mnoho příručních zavazadel najednou. Zavazadla jsou z důvodu nedostatku místa běžně vykládána leteckou posádkou, což často vede ke zpoždění. K větší efektivitě a snížení nepohodlí pro cestující, hlavně pro ty, kteří cestují s dětmi a seniory, jsou nyní zákazníci vedeni k tomu, aby si brali menší zavazadla.

Od 9. července si mohou cestující při zamlouvání sedadel na zkušební lince pro cestu od 1. srpna dále zvolit mezi cestou s malým palubním zavazadlem zdarma nebo zaplacením online poplatku €10, aby si na palubu mohli vzít větší palubní zavazadlo. Ti, kteří se rozhodnou připlatit si za větší palubní zavazadlo, získají výhodu přednostního nástupu (hned po přednostních cestujících), aby jim bylo zajištěno místo v prostorech nad hlavou pro všechna velká palubní zavazadla. Volitelné odbavení zavazadel zůstává nadále dostupné všem cestujícím. Nový poplatek za velká palubní zavazadla má za cíl pobízet cestující k tomu, aby si místo nich vzali na palubu menší zavazadla. Zboží zakoupené na letišti (důležitý zdroj příjmů pro 78 letištních partnerů společnosti Wizz Air) bude v kabině nadále povoleno zdarma. Wizz Air věří, že tento test sníží potíže a zlepší včasný výkon a podpoří celkově lepší cestovatelský zážitek. Zkušební provoz je plánován do konce srpna; nicméně pokud nebudou zjištění dostatečně průkazná, může být prodloužen. Jestliže se zkušební provoz osvědčí, bude tato nová politika velkých palubních zavazadel zavedena v celé síti.

(klikněte na náhled pro zvětšení)
wizzair prirucni zavazadla


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN