Na včerejší tiskové konferenci nízkonákladové aerolinky Wizz Air, bylo oznámeno zavedení nového poplatku za příruční zavazadla na všech provozovaných linkách dopravce.

Wizz Air ovšem stále bude umožňovat přepravu menšího zavazadla zdarma a to s max. rozměry 42×32×25 cm (30 l), přičemž toto zavazadlo se v letadle musí vejít pod sedačku. V případě většího příručního zavazadla o maximálních rozměrech 56×45×25 cm (60 l) si pasažéři aerolinky připlatí 270 Kč za každý let (tedy 540 Kč za zpáteční let). Na palubě letadla bude povoleno pouze jedno zavazadlo (menší nebo větší), zboží zakoupené na letišti za bezpečnostní kontrolou bude nadále povoleno přepravovat zdarma.

Nové pravidla platí pro cestující, kteří si od 4. října zarezervují lety na termíny od 24. října a pozdější. Na rezervace učiněné před 4. říjnem a lety, které se uskuteční před 24. říjnem, nová pravidla neplatí.

Podle informací z tiskové konference přinese novinka pro dopravce značné úspory a na rezervace které se uskuteční od 24. října, bude aplikována sleva 140 Kč. Minimální cena letenky by tak měla tedy být 245 Kč za jednosměrný let.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN