Nedávno jsem využil službu VLAK+ Letiště Praha, jenž výrazně sníží cenu jízdenky na pražské Hlavní nádraží a dále pak na Letiště Václava Havla. Jízdenku „VLAK+ Letiště Praha“ nelze zakoupit telefonicky, nebo online na internetu, zakoupíte ji pouze přímo na nádraží, kde řeknete, že chcete jízdenku VLAK+ Letiště Praha. Přičemž jízdenku je možné zakoupit 2 měsíce předem, ale cesta ale musí být nastoupena v první den platnosti jízdenky.

Až na samotné letiště bohužel vlak nejede a tak poté co dorazíte na Hlavní nádraží v Praze, nasednete na autobus Airport Express, jenž zpravidla v půlhodinových intervalech, vyjíždí od nádražní budovy z ulice Wilsonova – jízdní řád (úplně dole).

Po příjezdu autobusem na letiště jízdenku nevyhazujte, budete li se vracet do 30 dní, můžete na ní jet také zpět. Jízdenku si ovšem po příletu musíte nechat „orazítkovat“ na informacích v letištní hale, jízdenka pro návrat pak platí do půlnoci následujícího dne. Budou-li informace v příletové hale zavřeny, musíte vyjít ven před příletovou halu, vejít do odletové haly a nalézt info kiosek tam. Poté budete z letiště odjíždět ze zastávky s označením Airport Express.

Zajímavé je, že na webu ČD není ceník jízdného, na info emailu ČD ovšem byli velmi ochotní a ceny jízdenek z těch největších měst mi promptně zaslalinahled

Cena za zpáteční jízdné z
Praha: 56 Kč Karlovy Vary: 479 Kč
Brno: 513 Kč Plzeň: 258 Kč
Olomouc: 505 Kč České Budějovice: 359 Kč
Ostrava: 695 Kč Jihlava: 352 Kč
Liberec: 307 Kč Pardubice: 242 Kč
Ústí nad Labem: 247 Kč Hradec Králové: 264 Kč
Zlín: 614 Kč doplňující info získáte na info@cd.cz

Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN