Toronto v červenci a srpnu je žhavé. Nicméně je to nejlepší období, kdy toto město navštívit. Budete se však muset vyrovnat s tím, že se ve městě skoro vše opravuje. Místní lidé dokonce říkají, že mají jen dvě roční období – zimu a období rekonstrukcí.

Pokud plánujete výlet do Toronta můžete si vybrat z velké nabídky bydlení, od studentských kolejí, které vyjdou levněji, pokud tam plánujete pobývat déle, např. měsíc a které se přes léto mění v hostely, až po luxusní hotely. Zpáteční letenku z Prahy lze v akci koupit již od 13000,- Kč!

Z letiště se do Downtown dostanete městskou dopravou za tři dolary, pokud však preferujete pohodlnější dopravu, doveze Vás tam přímý autobus za dolarů třicet.

V Downtown je prakticky všude možné se dostat pěšky, metrem nebo využít tramvajové či autobusové sítě.

Rozhodně doporučuji navštívit Toronto Islands, kde se dostanete trajektem. Najdete tam krásné pláže, parky, maják a operuje odsud i městské letiště. Můžete si také zahrát volejbal nebo se projet v loďce.
Ostrovy využívají místní lidé hlavně k rekreaci, když chtějí na chvíli pryč z rozžhavené betonové džungle.

Město má také velice zajímavá muzea. Koho zajímají mumie, dinosauři, čínské, evropské či jiné galerie, hvězdy nebo kameny, měl by se určitě zajít podívat do Royal Museum od Ontario. Na stejné ulici je také Museum Tomáše Bati, kde se dozvíte zajímavou historii o výrobě bot a můžete si prohlédnout zajímavou obuv.

Sportovní nadšenci si zde také příjdou na své. Najdete tu známou Rogers arenu
a zhlédnout “baseball match”. Hokejoví fajnšmekři si pošmáknou v Hokekové síni slávy (Hockey Hall of Fame). V Torontě najdete mimo jiné také tenisové kurty, hostí se zde Rogers Cup a i v létě 2013 jste zde mohli vidět tenisové krásky pěkně zblízka.

Nesmím opomenout CN Tower, neznámější atrakci. Můžete se z ní jen tak porozhlédnout po okolí, najíst se “v oblacích” či se dokonce z ní nechat zavěsit.

Známá je také místní ZOO nebo loni nově otevřené akvárium (Ripley’s Aqvarium of Canada)!

Pokud už budete mít města dost, lehce dostupné jsou Niagárské vodopády (z města tam jezdí spousta cestovních agentur) nebo pláže trochu dále z města. K jejich návštěvě budete potřebovat auto.

Kdo rád nakupuje přijde si na své v Eaton centre a kdo rád jí jistě si najde restauraci, která mu bude vyhovovat. Rozhodně doporučuji navštívit místní St. Lawrence market, kde najdete úplně všechno. Pro pivaře jsou zde restaurace s obrovským výběrem piv.

Toronto je prostě město pro každého a pokud budete mít možnost se tam podívat, jistě si svůj pobyt velice užijete.

toronto2

toronto1

Další fotografie naleznete na Věrčině webu veradavidova.com