San Francisco je považované za jedno z nejkrásnějších amerických měst, svědčí o tom i fakt, že je hned po New Yorku druhé nejnavštěvovanějším městem Spojených států amerických a že ho ročně navštíví asi 16 milionů turistů. San Francisco je proslulé svými více než padesáti kopci, na kterých se táhnou ulice a rozkládají se městské čtvrti. Mimo to je také zdejší populace známá pro své svobodné myslitele, vynálezce a podivíny. Při návštěvě San Francisca zkrátka uvidíte Ameriku z trochu jiného úhlu.

A proč se toto město liší od většiny amerických velkoměst? Svou roli v tom určitě hraje historie. San Francisco bylo totiž až do roku 1776 osídlené původními obyvateli, pak se sem ale přistěhovali Španělé a v roce 1821 se San Francisco dokonce připojilo k Mexiku. O 25 let později bylo město opět prohlášené americkým a během zlaté horečky, která začala v roce 1848, tato metropole jen vzkvétala až do roku 1905, kdy zde vznikl požár, který zničil 80 procent města. Díky otveření dvou mostů v 30. letech 20. století začal ale opět stoupat počet obyvatel a v druhé polovině 20. století se sem přistěhovalo i mnoho umělců, spisovatelů, hudebníků, ale i hippies.

Dnes je San Francisco jedním z finančních, obchodních a kulturních center Spojených států amerických a vlastně i celého světa. Toto město je také oblíbenou destinací ke studiu, sídlí zde totiž hned několik univerzit, včetně prestižní University of California, Berkeley. Navíc se sem každý rok vypraví hojný počet studentů na jazykové kurzy USA. V San Franciscu se totiž nachází několik jazykových škol nabízejících jazykové kurzy v zahraničí pro dospělé, mládež i profesionály. Jazykové pobyty USA jsou čím dál tím oblíbenější hlavně kvůli tomu, že jsou skvělým způsobem, jak si zlepšit znalost angličtiny, ale také díky nim budete mít možnost důkladně prozkoumat celé město a dosyta si užít všeho, co nabízí. A na co se můžete těšit?

San Francisco

V San Franciscu se určitě nebudete nudit, je zde totiž spousta zajímavostí a míst k návštěvě. Nejdřív vás určitě zaujme eklektické skloubení tradiční viktoriánské architektury s architekturou moderní. Kromě toho je zde i několik míst, které musí každý správný turista navštívit. Nejznámější ikonou San Francisca je most Golden Gate Bridge, jeden z nejdelších a nejproslulejších visutých mostů na světě. Most je natřen oranžovou barvou, která zlepšuje jeho viditelnost pro lodě, jelikož jsou v této oblasti časté mlhy. Most denně přejede asi 120 000 aut, bohužel je to ale také velmi vyhledávané místo pro sebevrahy. Dalším proslulým místem je Fisherman’s Wharf, kde najdete například Pier 39, Náměstí Ghiradelli, ale především odsud vyplouvají lodě na ostrov Alcatraz, který je vzdálený asi 2 km od pobřeží. Na tomto ostrově se v minulosti nacházela pevnost a věznice a dnes si můžete prohlédnout jejich pozůstatky. Dalším místem, které si nesmíte nechat ujít je Chinatown, která se pyšní titulem největší čínské komunity sídlící mimo Asii.

San Francisco ale nabízí mnohem víc než jen těchto pár turistických míst. Abyste město důkladně poznali bude nejlpší, když ho sami navštívíte!


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN

Kategorie

Sdílet