V poslední době stále častěji slýcháme o polském autobusovém dopravci PolskiBus. Tato firma vznikla v roce 2011 a od té doby se poměrně rychle rozrůstá. V polovině ledna 2014 přepravila už 5 miliónů cestujících. Polsko je prostřednictvím PolskiBus spojeno s Českou Republikou, Slovenskem, Rakouskem, Německem a další linky na sebe nenechají dlouho čekat. Momentálně dopravce provozuje 16 linek, z nichž 4 jsou mezinárodní. Čím se ale liší od desítek konkurenčních dopravců?

Cenová politika

PolskiBus má poměrně unikátní cenovou politiku. Funguje na jednoduchém principu. Cena každé jízdenky začíná na 1 PLN (6,57 Kč) a lze ji koupit maximálně 6 týdnů dopředu. Za tuto cenu ovšem seženete jen prvních pár jízdenek a s počtem dalších prodaných jízdenek se cena zvedá. Pokud nejste nějak výrazně omezeni termínem, vyplatí se tedy počkat, až se otevře nové prodejní období a rychle koupit nějakou tu jízdenku za opravdu akční cenu. Nicméně je dobré říct, že i když propásnete ty nejlevnější jízdenky, pořád jsou ceny velmi přívětivé.

Prodej jízdenek

Jízdenky zakoupíte na webových stránkách PolskiBus.com, které jsou dostupné v polštině a angličtině. Prodejní místa v České Republice nenajdete, v Polsku jsou jich desítky (viz. tento seznam).

Komfort

Moderní autobusy zajišťují poměrně komfortní cestování. Jsou klimatizované, sedačky v autobusech jsou velmi pohodlné, naleznete zde i elektrické zásuvky. WiFi připojení se stává standardem všech větších autobusových dopravců a ani PolskiBus není pozadu. Funkční je však pouze na území Polska a ani tam není vždy 100%. Na palubě bohužel nemůžete počítat se stevardkou roznášející občerstvení. Na druhou stranu, kdyby na všech linkách byl dostupný tento servis, určitě by to zahýbalo s finální cenou jízdenek.

PolskiBus je ideální volbou pro cestovatele s omezeným rozpočtem, ale rozhodně nezklame ani náročnější klienty.

Mapa tras květen 2014

Polskibus-mapa-tras

foto polskibus.com