Matrix – ITA Software by Google (dále jen Matrix) slouží k vyhledávání letů a porovnání cen aerolinií. Letenky však přes něj (alespoň prozatím) zakoupit nelze. Naleznete li tedy v Matrixu let který Vám vyhovuje k jeho rezervaci využijte web aerolinky, nebo jeden z rezervačních systému jako je například Pelikan.cz (při rezervaci letenky na Pelikán.cz využijte tento slevový kupón).

Matrix – Vyhledání zpátečních a open-jaw letenek

Co hledán: Zpáteční či open-jaw letenky z Prahy (PRG), Mnichova (MUC), nebo Vídně (VIE) do San Franciska (SFO), nebo Los Angeles (LAX). Letět mohu kdykoliv v dubnu a zajímají mě pobyty v rozmezí 10 až 17 dní.

matrix-nahled

  • › Navštivte webovou stránku matrix.itasoftware.com
  • 1) zadejte IATA kódy letišť odletu
  • 2) zadejte IATA kódy letišť příletu
  • 3) zvolte „see calendar of lowest fares“ (kalendář s nejlevnějšími lety)
  • 4) odletět mohu 1. dubna a měsíc poté
  • 5) pobyt 10 až 17 dní (maximální rozpětí je 7 dní)

Druhá možnost je ta že, zvolíte jedno letiště a kliknutím na text Nearby, vyberete tak všechna, nebo určitá letiště v okruhu 25 až 2 000 kilometrů, či mil.

ITA Software by Google

A do třetice, můžete samozřejmě zvolit jen jedno letiště – viz druhý náhled (bez kliknutím na text Nearby).

Doplnění

Open-jaw: Cestující odlétá z jiného města, než ve kterém přistál, anebo se vrací na jiné letiště, než na to ze kterého odlétal. Trasa takového letu se podobá rozevřené čelisti a odsud tedy i pochází název open (otevřená) jaw (čelist).

IATA kódy letišť (IATA, International Air Transport Association): IATA kódy se (nejen v rezervačních systémech) používají pro jednoznačné označení letišť.