V Alitalii se asi zbláznili, neboť dopravce (na japonské verzi webu) nabízí (po uplatnění promo kódu PROMOJP) na všechny lety slevu 25 000 jenů a ty letenky které jsou levnější než 25 000 JPY jsou úplně zadarmo. Letenky rezervujte pomocí IATA kódů v latince, tedy PRG, NYC, MXP atd.. .

Slevový kód je aktivní do 26.10. (ale nedivil bych se kdyby to Alitalia brzy zrušila), pro cesty od 6.11.2012 do 27.2.2013, s výjimkou období od 20.12.2012 do 6.1.2013. Spousta z nás už má letenky zadarmo, ostatní naleznou spoustu tipů také na Facebooku.

Letenky zdarma na trasách Praha – Řím, Benátky, Pisa, Milán ( zpět), nebo například Praha (PRG) – Abu Dhabi (AUH) –Milán (MXP) 11.02. – 26.02!!! a určitě i další data.

AKTUALIZACE 24. října 22:10, Alitalia uzná všechny „japonské rezervace“ jejichž hodnota byla vyšší než 0,01 EUR, více informací.

AKTUALIZACE 21. října 19:10, vypadá to, že lety do USA Alitalia zrušit nemůže viz tento odkaz, v případě, že dopravce bude mít snahu let zrušit, napište jim, nebo lépe zavolejte, podle diskuze na Facebooku to vypadá, že pokud se nedáte raději ustoupí.

AKTUALIZACE 21. října 15:00, přišel tento email o zrušení rezervace: „Thank you for choosing alitalia.com. We regret to inform you that your ticket purchase has not been processed. Any amount debited on your account, will be credited back.“ Bez uvedení čísla rezervace / konkrétního letu, nebo například data rezervace (těch jsem rezervoval více).

AKTUALIZACE 21. října 13:30, rezervace letenek opět funguje, ovšem kód lze uplatnit pouze na lety z Japonska.

AKTUALIZACE 21. října 12:00, ověření rezervace na My bookings nefunguje. Dle reakcí uživatelů lze v tuto chvíli odbavit pouze lety Praha – Milán a to na na webu dopravce Air One.

Nejste si jisti, zda bude vaše rezervace letenky potvrzena a chcete už řešit ubytování? Na Booking.com si můžete již v tuto chvíli zaknihovat ubytování, bez jakýchkoli rezervačních poplatků a již potvrzené ubytování, můžete ještě pár dnů před odletem BEZ SANKCÍ STORNOVAT!!

AKTUALIZACE: Oficiální webové stránky aerolinií Alitalia propagující promo kód PROMOJP, ovšem nyní 21. září V 9:30 se mi již rezervovat letenku nedaří.

(pro zvětšení na náhled klikněte)
promojp

Praha – New York – Milán (pro zvětšení na náhled klikněte)
1335nyc

Praha – Milán (pro zvětšení na náhled klikněte)
Alitalia letenka zdarma