EuroVíkeny Paříž

Zájezdy a Last Minute "za libovku".

EuroVíkeny Paříž

Příspěvekod Tom » 15 zář 2011, 07:29

Pár tipů jak v Paříži ušetřit:

Paříž bezplatné průvodcovské služby v češtině.
Tyto zajišťuje asociace dobrovolných průvodců s názvem PARISIEN D’UN JOUR, přičemž na webových stránkách asociace ([odkaz]http://www.parisiendunjour.fr[/odkaz]) je potřeba si aspoň 14 dní předem průvodcovské služby (jejich termín, čas a jazyk mezi nimiž nechybí čeština) objednat. Asociace vám potvrdí objednávku a pošle kontakt na průvodce. Pokud vám příjde nevhodné využívat průvodcovských služeb zdarma, můžete asociaci podpořit peněžním darem.

Pařížské památky zdarma, nebo se slevou.
Nebylo li vám ještě 26 let a jste li “občanem” Evropské unie, máte vstup do většiny pařížských památek zcela zdarma. Při vstupu by pak mělo stačit předložit studentský průkaz ISIC, nebo občanský průkaz či pas. Mnohdy je však nutné se na možnost volného vstupu předem informovat, ne vždy je automaticky nabízen. V získáni relevantních informací, by vám měl měl ceník vstupného, který je u vchodu do většiny památek vyvěšen.

Bohužel, za návštěvu Eiffelovky platit budete. Pokud se ovšem spokojíte s pěším výstupem do druhého patra i zde ušetříte, do třetího patra se sice po schodech nedostanete, ale i ve druhém poschodí budete dost vysoko na to, abyste měli krásný výhled.

Překrásný výhled na Paříž a zadarmo, budete mít ze střechy obchodního domu Printemps. Do kavárny na střeše vyjedete eskalátory a na střeše najdete i dalekohledy. Pokud se usadíte na lavičce mimo kavárnu, nikdo vás nebude nutit ke konzumaci.

Jestliže jste již překročili věk 26 let pořiďte si Muzejní pas, který má různou časovou platnost a tedy i několik cenových pásem. Muzejní pas lze pořídit ve významnějších památkách a turistických info-centrech.

Ušetřete na pařížské dopravě.
Pokud jste v Paříži o víkendu, můžete si na městkou dopravu zakoupit víkendovou jízdenku a to do vámi vybraných zón za sníženou cenu. Pakliže budete trávit v Paříži celý týden kupte si, do vámi zvolených zón jízdenku týdenní. Pokud jste ubytování v centru metropole, bude vám pravděpodobně stačit jízdenka do první zóny.

Existuje i jednodenní jízdenka, kterou můžete využívat od brzkých ranních hodin, až do půlnoci.

Pakliže budete nakupovat jízdenky jednotlivě, kupujte takzvané Carnety (deset jízdenek).
Přílohy
Printemps.jpg
Střecha obchodního domu Printemps
jnl.cz | FB | KH | CS
Tom
Admin
 
Příspěvky: 2558
Registrován: 30 črc 2011, 05:36

Letecký EuroVíkend v Paříži za 3 077 Kč

Příspěvekod Tom » 09 lis 2011, 20:46

červnový (r2012) víkend v Paříži za částku jen mírně převyšující 3 000 Kč jaknaletenky.cz/cervnovy-eurovikend-v-parizi/
jnl.cz | FB | KH | CS
Tom
Admin
 
Příspěvky: 2558
Registrován: 30 črc 2011, 05:36

Prázdninový výlet do Paříže za 2 199 Kč

Příspěvekod Tonda » 28 kvě 2012, 21:15

Prázdninový výlet do kouzelné Paříže - doprava, ubytování se snídaní a průvodce v ceně. Láhev vína pro každého klienta zdarma. [odkaz]http://goo.gl/R95AM[/odkaz]
Tonda
Diskutér
 
Příspěvky: 157
Registrován: 17 zář 2011, 10:26

Na skok do Paříže 2 330 Kč

Příspěvekod Tom » 12 čer 2012, 10:13

Paříž autokarem + ubytování [odkaz]http://goo.gl/65I86[/odkaz]
jnl.cz | FB | KH | CS
Tom
Admin
 
Příspěvky: 2558
Registrován: 30 črc 2011, 05:36


Zpět na Last minute a akční zájezdy
cron