Prodloužený víkend na Sicílii - Trapani/Favignana

Země, regiony, cestopisy ...

Prodloužený víkend na Sicílii - Trapani/Favignana

Příspěvekod Tana » 14 dub 2013, 12:34

Červnový víkend pátek – pondělí na Sicílii – 2012 Trapani a hlavně Favignana

Letenky zakoupeny za 750 Kč na osobu – Tomovi jsem za tip na levné letenky slíbila trip report slib pozdě, ale přece plním, asi proto, že znovu sháním nějakou libovku.

Plán – koupačka, koupačka, koupačka celý víkend bych ráda pojala jako ultra levný.

PÁTEK
Brzo ráno vyjíždím autem směr Lipsko, vše jde hladce a tak již v 5 hodin ráno zvoním u http://www.friendly-hotel.de/ kde když řeknu že chci parkovat (za 3 eura na den) tak mě pošlou do patřičných míst, volím sezónní parkoviště za 20 euro (tuším na týden) kde při vjezdu obdržím od automatu obdržím kartičku.

Na letišti jsem brzo (vždy si raději nechávám rezervu), takže si letiště procházím, koukám na nádraží které je součástí letiště atd. Po dvanácté přistáváme v Tarpani, hned před odletovou stojí autobus který nás sveze do přístavu v Trapani – tuším, že za 4,50 v eurech.

Poblíž přístavu hledám supermarket a nakupuji zásoby, vracíme se do přístavu kde za trajektový lístek na ostrov Favignana utratím okolo 10 eur, (děti do tří let mohou cestovat zdarma) a přesto, že říkám, že dceři jsou 4 roky, platit za ni nemusím – možná proto, že v pokladně sedí Češka.

V přístavu na Favignaně si půjčuji kolo s dětským sedátkem a vozíkem za kolo s tím že jej vrátím v neděli večer, opisují si údaje z občanky a platím 6 eur – což se mi zdá super cena. Směřujeme na pláž (fotografie a mapa níže) kde mají být v útesech nad hladinou přístupné jeskyně v kterých je možno přespat. Dorážíme před pátou – věci necháváme u vody a jdeme vstříc letošnímu prvnímu koupání v moři. Ani já ani dcera nemáme po hektickém dnu problém na karimatce a ve spacáku problém usnout.

Obrázek

SOBOTA
Koupačka a večer cesta na kole do nejbližšího obchodu (cca 1,5 km) pro doplnění zásob – zejména vody. Věci nám hlídá polský pár který s námi (a nejen s námi) sdílí „obydlí“.

NEDĚLE
Koupačka a kolem 15:00 vyrážíme do přístavu, vracím kolo a věci si nechávám v půjčovně, následuje krátká prohlídka okolí a ještě poslední koupání na písečné pláži v blízkosti přístavu.
Vyzvedávám si věci z půjčovny a okolo 19-20:00 opět za cenu okolo 10 eur, ale tentokrát na osobu (pokud se nepletu za holku byla sleva snad jen 2 eura) plujeme zpět do Trapani kde si zajdeme na „véču“ trochu kouknem po městě a posledním autobusem zhruba půl hoďku před půlnoci jedeme na letiště. Bohužel policie cca v 1 hodinu vyžene všechny před terminál a letiště je do 4:00 uzavřeno, takže se moc nevyspíme.

PONDĚLÍ
Těsně před sedmou odlétáme zpět do Lipska, na parkovišti pak spolu s parkovací kartičkou strčím do automatu také platební kartu z které ubude 20 eur a na označenou parkovací kartu odjíždím směr Česko.

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Tana
Návštěvník

Re: Prodloužený víkend na Sicílii - Trapani/Favignana

Příspěvekod Mirka » 15 dub 2013, 18:38

Super report / si frajerka sama s holkou pod širák. Zvažuji Maltu, nebo Sicílii - po přečtení reportu se začínám klonit k Sicílii, respektive k Favignaně, vypadá to, že na Maltě je se spaním pod širákem problém.
Mirka
Uživatel

Příspěvekod Jarka » 16 dub 2013, 11:03

Kdyby jste na příští "ultra levnou dámskou jízdu" hledaly třetí do party ráda se přidám
Jarka
Uživatel

Příspěvekod Denny » 16 dub 2013, 18:12

Vypadá to hodně dobře. Jak je to s tím přespáním v jeskyni? Nemáš nějaký foto nebo bližší info, jak to tam vypadá? Nemaj tam s tím místní problém?

Přemýšlím, že poletím od 15. do 19. května z Bratislavy - nechystá se ještě někdo v tomhle termínu? :)
Denny

Příspěvekod Tana » 16 dub 2013, 19:21

Fotku bohužel nemám, jedná spíše než o jeskyně o přírodní a zastřešené terasy - místa je tam dost, ty jsou dostupné pouze pěšky a v noci navíc dost stěží, problém s nikým nebyl - nejbližší obydlí je vzdáleno cca 500 m.

Ve chvíli kdy budeš scházet k moři terasy/jeskyně budeš mít po pravé ruce - nejsnazší je z místa kde je vyfocená dcera v sedě dojít po chodníčku až k moři a poté se vydat vpravo po skále nebo vodou.
Tana
Návštěvník

Příspěvekod Ales » 29 čer 2013, 10:36

Zrovna jsem se vrátil, vše sedí jak je v reportu uvedeno, jen za kolo jsme platili 3 eura na člověka a den :(
Ales
Diskutér

Příspěvekod Denny » 30 čer 2013, 09:27

Před měsícem jsem absolvoval tento prodloužený víkend také. Ohledně ceny kola - platil jsem dokonce 4€/den (4 dny - 16€). Ale jinak za ty peníze super zájezd, ubytování v jeskyních bez problému, je jich tam spousta. Horší je to jen s přístupem do moře, většinou přes ostré kamenité pobřeží, takže pro děti trochu horší. Ale odměnou je průzračná voda a málo lidí.
Denny

Příspěvekod Ales » 30 čer 2013, 20:07

fotky pro lepší představu

3.jpg

4.jpg
Ales
Diskutér

Zpět na Destinace