Indie je místem, které doslova dýchá různými unikáty. Zajímavý je zde nejenom životní styl, nebo místní obyvatelé, ale také celá řada skutečně velmi úchvatných míst, které by měl každý návštěvník poznat na vlastní kůži. Pokud jsou dvě, která jsou označována za ideální výchozí bod cestovatelů, ale i za zakončení celé cesty, je to Dillí a Agra. A co je na těchto místech tak úchvatného? Na to se podívejte s námi.

Hlavní město Indie – Dillí

HlavniMesto-Delhi
Kde jinde začít, než v indickém hlavním městě, kterým je Dillí (Delhi). To se dělí na dvě hlavní části a je pochopitelné, že mnohem více zajímavostí nabídne Staré Dillí. Kdo do této oblasti bude směřovat své kroky, ten rozhodně zklamaný nebude. Prvním zajímavým bodem zájmu by měla být rozhodně největší mešita v celé Indii, která nese název Jama Masjid. Sem se vejde dokonce až 25 000 lidí, což o její unikátnosti jasně vypovídá. Neméně unikátním místem ale může být také pevnost Red Fort, která zaujme hlavně tím, že je postavena z červeného pískovce. Odtud pochopitelně dostala svůj název. Prohlídku zajímavých míst je dobré zakončit třeba na tom posvátném, které nese název Raj Ghat. Proč právě zde? Jelikož na tomto místě odpočívá Mahátma Gándhí.

Dillí však nabídne i řadu jiných zajímavých skvostů. Kdo bude chtít nasát neopakovatelnou atmosféru, ten by neměl opomíjet ani místo s názvem Chandni Chowk. I když ho velmi těžko vyslovíte, poznáte ho na první pohled. Jedná se o výjimečné místní barevné tržnice, kde lze nakoupit skutečně vše. Pokud si ze Starého Dillí uděláte i odbočku do druhé části, kterou je Nové Dillí, i zde vám nabídneme několik tipů. Jaké to jsou? Ptejte se na Qutub Minar, jelikož právě zde se vám naskytne pohled na nejvyšší minaret v Indii. Stejně tak okouzlující bude i India Gate, nebo také místní prezidentský palác, popřípadě se může jednat také o indický parlament, který najdete také právě v této části hlavního města.

Město Agra je proslavené legendami

MestoAgraJeProslaveneLegendami
Neméně zajímavé je i indické město Agra, které kromě mnoha zajímavých památek zaujme i celou řadou legend. Chcete se s některými z nich seznámit? Pokud ano, nezapomeňte se vypravit k jednomu z novodobých divů světa, kterou je unikátní hrobka Tádž Mahal. S jakou legendou je spojena? Vypráví se, že tuto unikátní stavbu nechal sultán Šáhdžáhán postavit na počest své ženy, která s ním trávila čas nejenom při osobním, ale i při pracovním životě. A jelikož při porodu posledního dítěte zemřela, na důkaz věrnosti a lásky jí slíbil, že jí nechá postavit takový pomník, který bude dokonalým symbolem jeho lásky. Pozval z celého světa ty nejlepší řemeslníky a svůj slib splnil. Danou památku díky tomu obdivují lidé z celého světa.

Druhou unikátní legendou, která souvisí s městem Agra je ta, která se týká místní pevnosti. Ta se dochovala i do současné doby a tak je pochopitelně i druhým zajímavým turistickým lákadlem. Legenda připisuje založení města Rádžovi Badal Singhovi, a to na místě, kde se nacházela pevnost, na kterou v jedenáctém století marně útočila vojska, která byla vedena králem Jayapalou a sultánem Mahmudem z Ghazni. Právě síla pevnosti je v současnosti synonymem i pro sílu samotného města, stejně jako je synonymem také pro mnoho zajímavých památek, které se díky tomu zachovaly.

Indie má i svá jiná lákadla

IndieMaJinaLakadla
Nemusí to být jenom stavby a zajímavé legendy, kterými vás Indie zaručeně okouzlí. Důvody, proč navštívit tuto zemi, mohou být skutečně různorodé. Může to být specifikum místního náboženství, může to být vynikající kuchyně, ale i mnoho kontrastů, které ukazují jak chudobu, tak i bohatství lidí, kteří mohou žít doslova hned vedle sebe. Vypravit se do této nádherné země dnes lze na vlastní pěst, stejně jako i s cestovní kanceláří, v rámci poznávacího zájezdu.