Které země a aerolinie vyžadují test na Covid-19, potvrzení o protilátkách či očkování + podmínky návratu zpět do České republiky. Přehled naleznete v níže.

Které země vyžadují test, potvrzení o protilátkách či očkování + podmínky návratu do ČR

Garantované informace! Které země vyžadují test, potvrzení o protilátkách či očkování + podmínky návratu do ČR.

Informacím uvedeným v COVID 19 Rozcestníku (druhý odkaz shora) se bohužel nedá moc věřit, údaje si prosím VŽDY OVĚŘTE na webech státní správy cílové země, odkazy na tyto weby většinou rozcestník zahrnuje.

Aerolinky, které nevyžadují test potvrzení o protilátkách či očkování

Tyto aerolinky nevyžadují test, potvrzení o protilátkách či očkování, pokud ho nevyžaduje cílová destinace.

Aerolinky, které vyžadují test, potvrzení o protilátkách či očkování za určitých podmínek

Tyto aerolinky vyžadují test, potvrzení o protilátkách či očkování za určitých podmínek.

Air France
Dopravce nemá vlastní restrikce, je vyžadováno jen to, co vyžaduje cílová destinace. Na vnitrostátních letech je nutné absolvovat PCR test max 72 hodin před odletem na Korsiku, zdroj airfrance.cz.

Aeroflot
Dopravce nemá vlastní restrikce, je vyžadováno jen to, co vyžaduje cílová destinace. V případě cest do Ruska či přestupu v Rusku je vyžadován PCR test (72h) před odletem, zdroj aeroflot.ru.

Finnair
Dopravce nemá vlastní restrikce, je vyžadováno jen to, co vyžaduje cílová destinace. Pokud je cílovou destinací Finsko, musíte mít PCR-test (72h) před odletem. Výjimku mají děti do 12 let a ti, které nemoc prodělaly v uplynulých 6 měsících, zdroj finnair.com.

Swiss
Dopravce nemá vlastní restrikce, je vyžadováno jen to, co vyžaduje cílová destinace. Při letech do Švýcarska je vyžadován antigenní test (24h před odletem) nebo PCR-test (72h před odletem), zdroj swiss.com.

Ukraine International Airlines (UIA)
Dopravce nemá vlastní restrikce, je vyžadováno jen to, co vyžaduje cílová destinace. Při cestě na Ukrajinu je nutné absolvovat PCR-test (72h) před odletem, zdroj flyuia.com.

Emirates
Při odletu z ČR je nutné mít negativní PCR-test (72h) před odletem, a to i v případě, když v Dubaji pouze přestupujete. Další země, ze kterých je PCR test povinný před odletem naleznete v textu zde.

Flydubai
Při odletu z ČR je nutné mít negativní PCR-test (72h) před odletem, a to i v případě, když v Dubaji pouze přestupujete. Další země, ze kterých je PCR test povinný před odletem naleznete v textu zde.

Lufthansa
Pro lety jak do Německa, tak lety s přestupem ve Frankfurtu či Mnichově, budete potřebovat PCR nebo antigenní test, a to 48 hodin před přistáním. Podrobnější informace naleznete v textu zde.

TAP Portugal
Pro lety do Portugalska, včetně přestupů v Lisabonu a Portu, je vyžadován negativní antigenní (24h) nebo PCR (72h) test před odletem. Výjimku mají děti do 2 let. Test není nutný mít při odletu z Madeiry či Azorských ostrovů, pokud tak nevyžaduje i cílová destinace, zdroj flytap.com.

KLM
U letů do Nizozemska a s přestupem v Amsterdamu je vyžadován PCR-test (72h) před odletem. Výjimku mají země uvedené na tomto seznamu bezpečných zemí (mezi bezpečné země aktuálně patří také ČR). Pokud cestujete přímo do Nizozemska, máte na výběr ze dvou možností:

  • PCR-test (24h) před odletem
  • PCR-test (72h) před odletem + antigenní test (24h) před odletem

Výjimku ze všech opatření mají děti do 13 let, zdroj klm.com.


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN