Ambiciózní cestovatelský start-up worldee míří do světa a je přichystaný na první zátěžovou zkoušku. Ta přijde od vás, uživatelů JAKnaletenky.cz. Za to, že si ve webové aplikaci vytvoříte účet a vyzkoušíte ji, vám nabízí doživotní prémiový účet zdarma. Tuto výhradu získali exklusivně uživatelé JAKnaletenky.cz.

O čem tento projekt vlastně je? To se nejlépe dozvíte na profilu zakladatele, který je naplněn daty. Takto nějak může vypadat váš profil na worldee:

–› Zobrazit profil

Worldee je moderní deník cestovatele. Určitě znáte populární škrábací světovou mapu. Toto je moderní online verze takovéto mapy, kde uchováváte všechny své cesty, jejich itineráře, fotky a videa. Máte tak přesný přehled o tom, kde jste kdy byli, s kým, kudy jste jeli, jaké fotografie jste pořídili, kolikrát jste byli v jaké zemi a na jakých konkrétních místech. Máte zkrátka dokonalý přehled o vašich cestách a váš profil je vaší cestovatelskou výkladní skříní.

Toto jsou hlavní prvky aplikace. Podívat se na ně můžete také v tomto videu:

1, Úvodní strana profilu

Hlavním prvkem je světová mapa z které snadno poznáte, jaké země jste již navštívili.
Každá země k sobě má přiřazenou úvodní fotku poslední cesty.
Na každou zemi lze kliknout a dostat se do detailu země.
Následují top fotografie, seznam nejnavštěvovanějších zemí a nejnovějších cest.

–› Zobrazit úvodní stranu profilu

2, Detail země

Vidíme úvodní fotku země, počet návštěv země, cest a přidaných fotografií. Hlavním prvkem je google mapa na které jsou zobrazeny všechny cesty, absolvované v dané zemi.

Po najetí na jakýkoliv navštívený bod se zobrazí úvodní fotka daného místa. Na jakýkoliv bod/trasu je možné kliknout a jste přesměrováni do detailu dané cesty. Následuje seznam cest, seřazený od těch nejnovějších.

–› Zobrazit detail země

3, Detail cesty

Na úvod vidíme název cesty, datum, počet fotografií a počet najetých/nachozených/nalétaných/aj. km.

Prvním hlavním prvkem je google mapa, která funguje stejně, jako v detailu země. Navíc je zde vidět pořadí navštívených míst a počáteční a konečné místo.

Druhým hlavním prvkem je fotogalerie s časovou osou. Zde se můžete podívat na všechny přidané fotografie k dané cestě. Každá fotografie k sobě má přidanou časovou a místní informaci a tak, jak projíždíte cestou, se automaticky posouvá časová osa a umístění na mapě. Víte tak přesně, v jaké části cesty se právě nacházíte.

Třetím hlavním prvkem je fotogalerie, která tvoří cestopis dané cesty. Vidíte zde všechny fotky, seřazené po dnech a místech. Víte přesně, kolikátý den jste byli na jakých místech, jaké datum to bylo, kolik km jste mezi danými místy najeli/nachodili/nalétali a jakou formou jste se přepravili. Ke každému místu je možné napsat komentář, můžete tak vytvořit krásný cestopis.

Posledním hlavním prvkem detailu cesty je tlačítko „Spustit prezentaci“. Kliknutím na něj získáte ucelenou prezentaci vaší cesty, kdy se vám přehrají všechny pořízené fotografie spolu s časovou osou a mapou. U každé fotky uvidíte kdy a kde byla pořízena a v jaké části cesty se nacházíte. Prezentace vašich cest tak dostane úplně nový rozměr.

–› Zobrazit detail cesty

4, Další prvky

Podobně jako na instagramu, i na worldee můžete sledovat uživatele. Podívat se tak můžete do vašeho feedu, kde jsou zobrazeny nejnovější cesty sledovaných uživatelů. Worldee bude po naplnění dat uživateli fungovat i jako inspirace pro ostatní cestovatele. Plánujete cestu např. do Thajska? Jednoduše přejdete do záložky „Prozkoumat“, vyhledáte všechny přidané cesty v Thajsku, vyberete si tu nejvíce vyhovující a trasu a navštívená místa jednoduše zkopírujete.

Přidání cesty

Přidání cesty je velice jednoduché a intuitivní. Dělí se na dva typy:

1, Cesta – tuto možnost zvolíte, pokud jste jeli na roadtrip, navštívili jste různá místa a chcete mezi nimi zobrazit trasu.

V prvním kroku zvolíte název cesty, navštívené země a s kým jste cestovali. Takto označenému uživateli se cesta také zobrazí na jeho profilu/světové mapě a bude k ní moci přidávat svoje fotky (pokud to povolíte).

V druhém kroku přidáte všechna navštívená místa a ke každému místu zde pořízené fotografie. Časové informace si z fotografií aplikace bere automaticky, tyto údaje tak není potřeba k fotkám přidávat ručně.

V třetím kroku se automaticky vypočítá trasa cesty. Trasu i body je možné libovolně přesouvat.

Zbývá čtvrtý krok – rekapitulace a samotné nahrání cesty.

2, Návštěva – tuto možnost zvolíte, pokud jste navštívili jedno „hlavní“ místo, např. Paříž a mezi konkrétními navštívenými místy (Eiffelova věž, Vítězný oblouk, Moulin Rouge, …) si nepřejete mít zobrazenou trasu.

Přidání návštěvy je podobné, jako přidání cesty. Můžete přidat libovolný počet navštívených míst a k nim fotografie. Rozdíl je v tom, že mezi přidanými místy nebude zobrazena trasa.


Věříme, že Vás projekt zaujal. Nyní se stačí registrovat a začít tvořit svůj cestovatelský profil.

Neomezený doživotní prémiový účet získáte zadáním kódu v Nastavení účtu > Premium účet. Registraci a zadání kódu je nutné provést do 28. 2. 2019.

Kód: JNLLIFETIME

Pro použití voucheru stačí najet na Váš profil > Nastavení účtu > Prémiová verze > Použít voucher

Jak se Vám projekt líbí? Nefunguje Vám něco? Chtěli byste něco přidat/změnit/odebrat? Všechny Vaše postřehy prosím zasílejte na tomas@worldee.com.

Budeme se těšit na vaši zpětnou vazbu!


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN