Brussels Airport (BRU) BrusselsAirport.be, je středně velké mezinárodní letiště s jedním terminálem, částečně leží v provincii Zaventem a je vzdáleno cca 13 km od Bruselu.

Ubytování Ubytování
Ubytování poblíž letiště Brusel › Booking.com / HotelsCombined.cz
žádně rezervační a storno poplatky

Bus + Vlak z ČR: Vlakové spojení naleznete na IDOS.cz, Vlaky s pouze jedním přestupem ve Frankfurtu jezdí z Drážďan, či Norimberka, vlakový spoj s jedním přestupem vyjíčdí také z Prahy, v tomto případě budete přestupovat v Kölnu. Většina spojů z Prahy. ale vyžaduje přestup v Norimberku a Frankfurtu. Dopravu z ČR autobusem zajišťuje: studentagency.cz a Elines.cz, ceny zpátečních jízdenek z Prahy se pohybují okolo 3 000 Kč, Vlakem

Letecké spojení z ČR mezi Prahou a Bruselem (BRU) zajišťují České aerolinie, mezi Bratislavou a Bruselem (Brussels Charleroi) létá Ryanair.

Doprava z centra města: Bus číslo 659 ze stanice metra Roodebeek, bus číslo 471 z vlakového nádraží Brussels North (railway station, NATO), bus číslo 820 z Brussels Expo (Stib.be). Vlak ze stanic East, South and West of Belgium.

Autem na letiště, velkou výhodou je, že trasa v ČR do Belgie vede jen po nezpoplatněných, tedy německých a belgických dálnicích, cesta autem z Prahy by v ideálním případě něměla zabrat více než 9 hodin a měří 900 km – trasa.

Parkování na letišti, letiště od 15. června do konce září nabízí velmi zajímavý tarif nesoucí název Discount Parking, tento a další parkovací tarify, naleznete pod tímto odkazem. Mimo tuto sezónu využijte raději CarHotel, kde můžete využít i zajímavé slevy. Zdarma lze parkovat například u autobusové zastávky Diamant (pod mostem) mapa + street view, nebo Geneve mapa + street view, na letitě se pak dostanete autobusem číslo 12.

bru terminal


Porovnání cen

Úspora až 70 %, bonus až 5 000 Kč.

POROVNÁNÍ CEN