Jak vidíte na tomto náhledu: (pro zobrazení) klikněte, v listopadu se můžete, s využití aktuální slevové akce easyJetu podívat z Drážďan do Basileje za 777 Kč. Budete li cestovat minimálně ve dvou a pouze s palubním zavazadlem, cena €31, neboli 777 Kč je konečná za zpáteční let. Ceny ovšem dosáhnete pouze za dodržení níže popsaného postupu:

1) na 1-4.11. si na easyJet.com zvolte zpáteční let Praha ⇔ Paříž
2) v pravém sloupci klikněte na „přidat další lety“
3) na 7-12.11. zvolte zpáteční let Drážďany ⇔ Basel
4) křížkem zrušte lety Praha ⇔ Paříž a zvolte „Zobrazit v měně Eura“
5) klik na pokračovat a ve spodní části další strany „Reklamní kódy“ zadejte DEALSDOTCOM

Slevový kód DEALSDOTCOM cenu sníží o €10 na osobu, lze uplatnit na lety z Německa, ale pouze do konce srpna a pro cestovní období 05.11 – 16.12.2012.

Tipy na dopravu z ČR do Drážďan, parkování na letišti a další informace naleznete pod tímto odkazem – Letiště Drážďany (DRS). Ubytování v Basileji si můžete zajistit např. zde.


Mezi nejvýznamnější památky města patří basilejská katedrála a Spalentor – jedna z městských bran. Přítomnost téměř čtyřiceti muzeí dělá z Basileje místo s nejvyšší hustotou muzeí ve Švýcarsku, přičemž tím nejzajímavějším je zřejmě Basel Art Museum (muzeum umění). Nabažíte li se Basileje, navštivte i nedaleké lázeňské městečko Rheinfelden a staré římské město Augusta Raurica jehož návštěvu můžete zkombinovat s plavbou po Rýnu.basilej