Mezinárodní letiště Suvarnabhumi airport (čti suvanapúm) se nachází přibližně 30 kilometrů od Bangkoku. V překladu název Suvarnabhumi znamená „zlatá země“. Pro zajímavost, jedná se o jedno z největších letišť na světě a pyšní se vůbec nejvyšší kontrolní věží (132,2 metrů).

Bangkok BKK letiste mapa

Letišti dominuje obrovská letištní budova, z ní pak vystupují jednotlivé terminály. Přesun mezi terminály tedy zvládnete pěšky, podrobná – mapa letiště, protože map není nikdy dost – ještě jedna mapa. Spojení mezi odbavovacím terminálem, centrem pronájmu vozů a veřejným dopravním centrem s autobusovým terminálem provozuje správa letiště zdarma takzvanými shuttle busy.

Letištní služby

Travelers Lounge – možnost sprchování za poplatek, úschova zavazadel, přebalovací místnost, dětský koutek, lékárny a zdravotní centrum, vyhrazené kuřácké prostory, thajské turistické informační kanceláře (TAT), které mají otevřeno nepřetržitě, a kde si můžete zakoupit turistickou mapu. Duty free shopy s otevírací dobou 24h denně, restaurace a kavárny (předražené).

Výměna peněz – prakticky všechny letištní směnárny nabízejí vyšší kurz než směnárny v centru města, výhodnější kurz nabízejí dvě směnárny v nejnižším patře (hned u vstupu na Express link). Nejlepší měnou pro výměnu je USD nebo EUR. Není na škodu, obejít směnárny ve městě, porovnat si ceny a poté měnit.

Bezplatné připojení k internetu (Wi-Fi) – až 1 hodina je k dispozici v odletové hale, přihlašovací údaje lze získat v info stánku (připojený bývá dosti nestabilní).

 • Doprava z letiště do Bangkoku
 • Taxi: Cena je stanovena podle taxametru plus příplatek 50 THB za mýtné.
 • Železnice a Metro: City line a Express linkceny odjezdy a další info.
 • Autobusy: Bor Khor Sor, BMTA, Public Van.
 • Z letiště Suvarnabhumi na letiště Don Muang (DMK) ZDARMA: Tento transport zajišťují kyvadlové autobusy zdarma (zdarma je to jen po předložení palubního lístku nebo letenky na spoj z druhého letiště).
 • Další informacebangkokairportonline.com.

Cestování ve městě Bangkok

Autobus: Cestování po městě autobusem, bývá dosti komplikované. Tuto přepravu zajišťují minivany, které ale často bývají přeplněné a vyznat se v jízdních řádech je snad nemožné.

Tuk-tuky: Po městě pro krátké vzdálenosti můžete využít Tuk-tuky, což jsou motocyklové tříkolky (jedná se spíš o zážitek z chaotické dopravy). U ceny smlouvejte, pohybuje se od 10 THB/km.

Metro: Po Bangkoku je možné cestovat i metrem, cenově se pohybuje cca 15-40 THB (zatím je postavena jedna trasa, která je mimo turisticky vyhledávané památky).

Nadzemka Skytrain: Dále je v Bangkoku možné využít nadzemní dráhu Skytrain, má 30 zastávek po městě, cena 10-40 THB.

Lodní doprava: Rychlou, zajímavou a bezpečnou dopravou je i cestování po řece Chao Phraya, která protéká středem Bangkoku. Dopravu zajišťují rychlé čluny „long tail boat“ (od 10 THB) nebo přívozy (od 5 THB).

Jak cestovat po Thajsku

Vnitrostátní leteckou dopravu zajišťují letecké společnosti jako Thai Airways, Bangkok Air a Air Asia. Ceny za letenky jsou tak opravdu velice příznivé a proto se mnohdy vyplatí pro přepravu do vzdálenějších míst využít leteckou přepravu. Letenky je však třeba kupovat v předstihu.

Pro cestu na ostrovy je možné využít lodní přepravu. Cesty lodí jsou zajímavé a příjemné. Lístky zakoupíte přímo na lodích. Spojení na velké ostrovy je zajišťováno pravidelnými trajekty, na menší ostrůvky pak nepravidelně jezdí rybářské čluny.

Pro cestování po Thajsku je pohodlné a bezpečné využít vlakovou dopravu, kde je možno vybírat z vozů první, druhé, třetí třídy a také ze spacích vozů. Je lepší rezervovat si místenku. Železniční trasy spojují Bangkok se severem, severovýchodem, jihem a jihovýchodem Thajska.

Další možností jsou dálkové autobusy, které mají v Thajsku hustou síť. Autobusy bývají vybavené klimatizací, WC, videem. Na některých dlouhých trasách se dostává i občerstvení a přikrývku. Autobusy vyjíždějí z Bangkoku a dopravíte se s nimi do většiny velkých měst. Ceny jsou srovnatelné s jízdným ve vlaku v druhé třídě.

Další užitečné informace

Kde se najíst – nebojte se jíst na ulici, je libo smažené nudle, rýži nebo třeba saranče? Ceny se pohybují od 30 THB. Dáváte přednost vlastnímu nakoupení potravin? V Thajském obchodním řetězci 7/11 můžete nakoupit potraviny v jakoukoli dobu, jsou otevřeny non-stop. V případě, že zavítáte do obchodního centra, využijte bufety. Nabízejí jídlo od 80 THB. Další volbou jsou také restaurace, kde se jídlo pohybuje od 100 THB.

Kde se ubytovat – nejlevnější ubytování pravděpodobně najdete v oblasti Khao San Road ve čtvrti Banghlamphu. Ceny ubytování se zde pohybují od 250 THB za pokoj. Výhodné je také ubytování v oblasti Siam Square.

 • Užitečné odkazy
 • www.railway.co.th oficiální stránky thajských dráh
 • www.bmta.co.th oficiální autobusové stránky, najdete zde zajímavé sekce Travel guide – jaké linky jezdí na turistické místa, Bus search – vyhledávání linek, Bus information – konkrétní informace o linkách
 • www.bts.co.th oficiální stránky nadzemní dráhy
 • www.thailandbytrain.com na stránkách Thailand by Train najdete jízdní řády, ceny a informace jak cestovat vlakem

O Vaše tipy či připomínky se prosím podělte níže v diskuzi.